Opettajat

Rosti Jyrki, FM
rehtori

Luttinen Hanna, FM
apulaisrehtori, K17i

Ahtiainen Pirjo, KM
opinto-ohjaus (jaksot 1, 3 ja 5)

Alhonmäki Hanna, FM
biologia, maantiede, virkavapaalla

Alhonmäki Jouni, LitM
liikunta, terveystieto

Eklund, Marjo, KM
opinto-ohjaus

Enala Suvi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus

Haapala Venla, FM
kemia, matematiikka, virkavapaalla

Hagman Nelli, LitM
liikunta, terveystieto, K20F

Hartikainen Jaana, FM
liikunta, terveystieto, K20F

Höök Jarkko, TM
uskonto, psykologia, K18F

Immonen Jari, LitM
liikunta

Kaitila Hanna
muoti- ja vaatesuunnittelu

Kallio Antti
valokuvaus

Kalliolehto Jukka, FM
matematiikka, tietotekniikka, K18A

Kalliolehto Leena, FM
englanti

Kannisto Klaara, FM
kemia, matematiikka (jaksot 1-4)

Kantoluoto-Korpi Pauliina,FM
ruotsi, K18C

Kapulainen Juha, FM
kemia, matematiikka, K20C

Kataja Nanja
3D-grafiikka

Kivelä Johanna, TaM
kuvataide, (jaksot 1-2)

Koivula Henry, FM
matematiikka, kemia, IB Mathematics, K18B

Komulainen Teija, FM
ruotsi, ranska, K19c

Kostiainen Kaija, FM
filosofia, uskonto

Könönen Erja, MuM
musiikki, K19F

Laakkonen Taina, TaM
kuvataide, K19K

Lanki Vilma
äidinkieli ja kirjallisuus (jaksot 1-2)

Laulainen Heidi, TM
uskonto, psykologia

Lehmusto Hanna, LitM
liikunta, terveystieto, K20B

Lemmetty Piia, FM
biologia, maantiede (jaksot 1-2)

Leskinen Marja, FM
erityisopetus

Lindén Juuli
biologia, maantiede (jaksot 1-3)

Lindevall Vantte
elokuvailmaisu

Lonka Petra, FM
englanti, IB English, K19IB

Loukkola Satu
plast. sommittelu ja keramiikka

Luostarinen Mari
psykologia

Luttinen Mikko, DI
matematiikka (1. ja 3. jakso)

Malinen Kari, TaM
kuvataide, IB Visual Arts, K20K

Malinen Terttu, FM
matematiikka, kemia, IB Mathematics K19A

Mankinen Heidi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, S2, K20D

Molander Lotta
opinto-ohjaus (2. ja 4. jakso)

Mononen Ari
matematiikka

Niemissalo-Kupiainen Kirsi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, K18D

Oinonen Hannu, FM
matematiikka, fysiikka, IB Physics, virkavapaalla

Ojala Kati, FM
ruotsi, saksa, K19E

Ollikainen Matti, FM
matematiikka

Palo-oja Jenni, FM
historia, yhteiskuntaoppi, IB Economics

Parviainen Nina
teatteri

Peräsalo Maarit, FM
matematiikka, tietotekniikka, K20A

Piitulainen Henna, KM
opinto-ohjaus

Rantanen Jari, FM
historia, yhteiskuntaoppi, K18E

Rossi Minna, FM
saksa, englanti

Rosti Hanna, FM
biologia, maantiede, K18IB

Rousku Tarja, FM
biologia, maantiede

Räikkönen Hanna, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, IB Finnish

Saartola Sirkku, FM
englanti

Salmela Ville, FM
historia, yhteiskuntaoppi, K19D

Salo Sami, FM
historia, yhteiskuntaoppi, IB History

Saukkola Simo
ääni- ja valotekniikka

Seppälä Liisa, FM
espanja, K20E

Sorvali Sami, FM
englanti, IB-koordinaattori, IB English, K20IB

Teutari Päivi, FM
historia, yhteiskuntaoppi, virkavapaalla

Toivonen Heidi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, S2, K20G

Tynkkynen Timo, FM
fysiikka

Valtonen Leena, TaM, KM
kuvataide, K18K

Willman Jussi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, virkavapaalla