Opettajat

Rosti Jyrki, FM
rehtori

Luttinen Hanna, FM
apulaisrehtori

Ahtiainen Pirjo, KM
opinto-ohjaus

Alhonmäki Hanna, FM
biologia, maantiede, virkavapaalla

Alhonmäki Jouni, LitM
liikunta, terveystieto

Eklund, Marjo, KM
opinto-ohjaus

Eronen Risto, FM
biologia, maantiede

Haapala Venla, FM
kemia, matematiikka, K19B

Hagman Nelli, LitM
liikunta, terveystieto

Höök Jarkko, TM
uskonto, psykologia, K18F

Ijas Laura, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, K17B

Kaitila Hanna
muoti- ja vaatesuunnittelu

Kalliolehto Jukka, FM
matematiikka, tietotekniikka

Kalliolehto Leena, FM
englanti

Kantoluoto-Korpi Pauliina,FM
ruotsi, K18C

Kapulainen Juha, FM
kemia, matematiikka

Kataja Nanja
3D-grafiikka

Kervinen Lassi, FM
historia, yhteiskuntaoppi

Koivula Henry, FM
kemia, matematiikka, IB Mathematics K18B

Komulainen Teija, FM
ruotsi, ranska, K19c

Kostiainen Kaija, FM
filosofia, uskonto

Könönen Erja, MuM
musiikki

Laakkonen Taina, TaM
kuvataide, K19G

Laulainen Heidi, TM
uskonto, psykologia

Lehmusto Hanna, LitM
liikunta, terveystieto, K17C

Leskinen Marja, FM
erityisopetus

Lindevall Vantte
elokuvailmaisu

Linnanen Ronja, FM
historia, yhteiskuntaoppi, IB Economics, virkavapaalla

Lonka Petra, FM
englanti, IB English, K19IB

Loukkola Satu
plast. sommittelu ja keramiikka

Luttinen Mikko, DI
matematiikka

Malinen Kari, TaM
kuvataide, IB Visual Arts, K17G

Malinen Terttu, FM
matematiikka, kemia, IB Mathematics K19A

Mankinen Heidi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, K17D

Molander Lotta
opinto-ohjaus (2. ja 4. jakso)

Niemissalo-Kupiainen Kirsi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, K18D

Oinonen Hannu, FM
matematiikka, fysiikka, IB Physics

Ojala Kati, FM
ruotsi, saksa, K19E

Ollikainen Matti, FM
matematiikka

Palo-oja Jenni, FM
historia, yhteiskuntaoppi IB Economics

Parviainen Nina
teatteri

Peräsalo Maarit, FM
matematiikka, tietotekniikka, K17A

Piitulainen Henna, KM
opinto-ohjaus

Rantanen Jari, FM
historia, yhteiskuntaoppi, K18E

Rossi Minna, FM
saksa, englanti

Rosti Hanna, FM
biologia, maantiede, virkavapaalla

Rousku Tarja, FM
biologia, maantiede

Räikkönen Hanna, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, IB Finnish K16C

Saartola Sirkku, FM
englanti

Saukkola Simo
ääni- ja valotekniikka

Seppälä Liisa, FM
espanja, K17E

Sorvali Sami, FM
englanti, IB-koordinaattori, IB English, K17IB

Teutari Päivi, FM
historia, yhteiskuntaoppi, K19D

Toivonen Heidi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, S2, virkavapaalla

Tynkkynen Timo, FM
fysiikka

Valtonen Leena, TaM, KM
kuvataide, K18G

Willman Jussi, FM
äidinkieli ja kirjallisuus, K17F